Skip to content

Kabrioletu važinėjantis 90-metis

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Labai dažnai garbingų sukakčių proga mūsų sveikinami senoliai nustebina ir savo sveikata, ir aktyvumu, ir dideliu noru džiaugtis gyvenimu. Toks yra ir ignalinietis Juozas Skudutis. Kovo 18 d. 90-mečio proga jį aplankė ir pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius, seniūnas Valentinas Rumbutis. Svečius gerokai nustebino jubiliato  sveikata ir talentai. Kaip sakė marti Kristina, Juozas gali sumeistrauti viską ir lengviau būtų išvardinti, ko jis gyvenime nėra padaręs. 

Anksčiau Juozas buvo pasidirbinęs vėjo malūną. Dabar kieme stovi jo pajungta saulės elektrinė. Jaunystėje pirmą televizorių iš atskirų detalių surinko, o apie žoliapjoves ir smulkesnius aparatus jau nė kalbėti neverta. Dabartinis Juozo televizorius su belaide klaviatūra valdomas, nes ilgaamžis mėgsta įvairių įdomių dalykų ,,Youtube“ kanale pasiieškoti. Išbandęs jis ir dirbtinio intelekto galimybes, bet, kaip sakė, nelabai patiko – uždavus klausimą, labai jau iš tolo tas protas pradeda pasakojimą. Na, o įdomiausia tai, kad vyras vis dar vairuoja. Ir ne šiaip sau kokią mašinytę, o sidabrinės spalvos ,,Peugeot“ kabrioletą. Vasarą mėgsta pralėkti su vėjeliu. Visus pakvietęs į lauką, Juozas automobilį išvarė iš garažo, stogą nuleido ir per kiemą pervažiavo. Vicemeras Vaidotas neiškentė – kartu su juo atsisėdo. Tikrai smagu buvo pažiūrėti. Dabar pagrindinis Juozo rūpestis, kaip jam sveikatos pažymą vairavimui gauti. Atsarginis planas irgi yra – vairuos elektrinį triratį.

Vyras visą gyvenimą buvo aistringas keliautojas. Kur tuo metu buvo leidžiama, ten ir keliaudavo. Daug kelionių organizuodavo jo darbovietė. O savo automobiliu kartu su šviesaus atminimo žmona Birute yra išvažinėję visą Lietuvą, Baltarusiją, Latviją (vairuotojo stažas – 64 metai). Todėl ir dabar nemeta šio pomėgio, vis sėda prie vairo. Toli nevažiuoja. Dažniausiai nuo Ignalinos iki Palūšės. Ten aikštelėje pasistatęs automobilį, link Meironų vedančiu pėsčiųjų taku  žingsniuoja. Viso atstumo nenueina – iki antro suoliuko ir atgal. 

Juozas gimė Antagavės kaime. Šeimoje užaugo keturiese. Brolis dvynys Kazys ir sesuo Milda jau iškeliavę amžinybėn. Juozas maloniai bendrauja su seserimi Dangira, dažnai ją savo kabrioletu pavėžina, kartu pasivaikščioja. Juozas Vilniaus amatų mokykloje yra įgijęs staliaus amatą, o dirbo jis ilgiausiai VĮ ,,Lietuvos telekomas“ Tarptautinių ryšių filiale, vykdė įrangos techninę priežiūrą, vėliau buvo regiono viršininkas. Jo darbovietės kontora buvo įsikūrusi Ignalinos Šilo gatvėje. 

Su žmona vertėsi ir tulpių auginimu. Tulpes veždavo į Visaginą, Daugpilį, Baltarusijos miestus. Ypač kovo 8-ąją gėlės buvo labai gerai perkamos. Dar, kaip prisimena, labai mėgo žvejoti, medžioti.  

Juozas džiaugiasi savo artimiausiais žmonėmis – jo gimtojoje sodyboje dabar gyvenančia sūnaus Gintaro šeima. Vyro širdį džiugina jau suaugę anūkai Rūta, Agnius, mažiausias proanūkis Herkus, taip pat anūkai Adrija, Aglija ir Aidas, kurie, matyt, iš senelio aistrą vairuoti paveldėję, Ignaliną ir Lietuvą garsina pasiekimais motokroso sporte. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje