Skip to content

Sukčiai sulaukė bausmių

MI informacija

Šių metų vasario 2 d. Šilutės rajono apylinkės teismas už svetimo turto įgijimą apgaule nuteisė keturiasdešimtmetę aukštąjį išsilavinimą turinčią J. K.(duomenys neskelbtini) ir jos buvusį 38 metų sugyventinį G. P.(duomenys neskelbtini). Moteriai paskirta 3766 eurų bauda, o vyrui – 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Sudėjus bausmę su neatlikta laisvės atėmimo bausme už savo šeimos nario nesunkų sužalojimą, vyriškiui skirta galutinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė ir 1807 eurų bauda. Iš nuteistųjų nukentėjusiesiems solidariai priteista 7860,29 eurų turtinės ir po 2000 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Bylą nagrinėjant teisme paaiškėjo, kad teisiamoji įtikino savo vaikystės draugę, kad jos tuometinis sugyventinis yra patikimas verslininkas ir pasiūlė kartu su sutuoktiniu kurti bendrą verslą – įrengti viešbutį su SPA centru pajūryje ir naktinį klubą Vilniuje. Kad sutuoktiniai patikėtų apgaulingu ketinimu, nuteistieji jiems  aprodė kelis pastatus prie jūros ir Vilniuje. Patikėję sukčiais, sutuoktiniai kaltinamajam perdavė 26 360 Lt (7634,38 eurus) verslui pradėti.

Buvę sugyventiniai su pareikštais kaltinimais nesutiko ir teisme aiškino, kad pati nukentėjusioji skolinosi iš jų pinigų, kartu planavo kurti bendrą verslą. Tačiau teismas konstatavo, kad teisiamųjų duodami parodymai teisme – tik jų gynyba, todėl, priimdamas nuosprendį, rėmėsi kitais byloje esančiais įrodymais, nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais. Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad moteris teisiama pirmą kartą, charakterizuojama teigiamai, o jos buvęs sugyventinis nusikaltimus jau yra daręs, šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Informacijos šaltinis: www.klat.lt

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here