Skip to content

Verslas kaime: iššūkiai ir galimybės

MI informacija

Pasveikinti geriausi metų verslininkai

Jau įprasta, kad baigiantis metams apžvelgiami nuveikti darbai, džiaugiamasi pasiekimais, sveikinama ir apdovanojama. Gruodžio 16 d. Ignalinoje pagerbti geriausi metų verslininkai. Ignalinos rajono vietos veiklos grupė ir rajono savivaldybė šiemet sujungė du tradicinius šventinius metų renginius: verslo apdovanojimų ir bendruomenių pagerbimo. Surengta  šventinė konferencija „Verslas kaime: iššūkiai ir galimybės“ paragino visus naujai pažvelgti į galimybes kaimo vietovėse. Verslininkai kviesti pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais.

Konferencijos dalyvius sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Ignalinos rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Edmundas Kilkus, kaimo plėtros strategijos įgyvendinimo vadovė Ligita Smagurauskienė. Buvo pristatytos aktualios temos: dvisektorės Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategijos suteikiamos galimybės kurti ir vystyti verslus bei visuomeninius projektus, kuriems finansavimas numatomas net iki 80 proc. projekto vertės. Klausytojams buvo pristatyta socialinio verslo samprata ir pavyzdžiai. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė pristatė galimybes gauti valstybės dotuojamas konsultacijas pradedantiems verslą.

Iškilminga renginio dalis – įteikti  apdovanojimai Ignalinos rajono verslininkams, kurių veikla šiemet buvo ryškiausia, reikšmingiausia.

Europos parlamento nario Bronio Ropės padėka buvo apdovanota inovatyviausia rajone ir Europoje žinoma Ignalinoje veikianti  UAB „Nova fabrica“.  Didžiausioje Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „HORIZONTAS 2020“ ši įmonė laimėjo naujus projektus pagal mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą priemonę („SME instrument“), kurios tikslas – kurti pasaulinio lygio inovacijas.

Seimo nario Gintauto Kindurio padėka skirta Ignalinoje gyvenantiems verslininkams Rasai ir Domui Šteimantams už idėjas ir šeimos verslo puoselėjimą. Europarlamentaro ir Seimo nario dovanas verslininkams įteikė Seimo nario padėjėja Onutė Zaleckienė.

Rajono savivaldybė šiemet įsteigė tris nominacijas. Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas apdovanojo daugiausiai mokesčių į rajono biudžetą sumokėjusią UAB „BHK Lietuva“, už ilgametį RKL krepšinio komandos ir kultūrinių renginių rėmimą dėkojo UAB „Namų fabrikas“ (viešbutis-restoranas „Žuvėdra“). Verslininkai Laima ir Rimantas Rakauskai („Paukščių kaimas“) apdovanoti už edukacinio turizmo plėtrą ir Ignalinos krašto garsinimą.

Swedbankas įsteigė nominaciją „Už bendradarbiavimą“ ir apdovanojo UAB „Romnesa“ ir UAB „Ignalinos girios“. Ignalinos kredito unija už  naujus verslo vėjus rajone  dėkojo UAB ,,Aukštaitijos verslo centras“. Ignalinos turizmo informacijos centras sveikino Paliesiaus dvarą (nominacija „Už dvaro sodybos pritaikymą pažintiniam, kultūriniam, pramoginiam ir poilsiniam turizmui“). Ignalinos vietos veiklos grupės nominacijoje „Už bendruomeninio verslumo ugdymą“ apdovanojimas atiteko Šiūlėnų bendruomenės pirmininkei Marijonai Lukaševičienei. Darbo birža, dėkodama už naujų darbo vietų steigimą, savo padėką ir dovaną skyrė D. Kindurio įmonei.

Savo sėkmės istoriją pristatė Ilgių bendruomenė, gavusi nacionalinį apdovanojimą „Spindulys 2016“ kaip jaunatviškiausia Lietuvos bendruomenė, kuri, savo jėgomis parengusi projektus, įkūrė modernų jaunimo centrą ir užtikrino jo veiklos plėtrą. Apie artėjančius renginius papasakojo Palūšės bendruomenė, kuri  išrinkta 2017 m.  Mažąja kultūros sostine.

Šventiniam besibaigiančių metų renginiui aktyviausios rajono bendruomenės surengė rankdarbių parodą. Visi grožėjosi paveikslais, kompozicijomis, pintais, megztais, veltais  ir siūtais dirbiniais, labai kokybiškais ir savitais. Tikimasi, kad rinkdamiesi verslo dovanas valdžios atstovai, verslininkai dažniau riksis savo kraštą pristatančius produktus ir suvenyrus. Renginio svečiams koncertavo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos jaunieji muzikantai.

R. Kajėno nuotr.

Daugiau: CRM SISTEMA

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here